M120A-M12CI-PS6K-S - BETA SENSORIK Portugal
Descrição: M120A-BM12CI-PS6K-S Magnetic sensor in all-metal design with M12 plug connection
Operating distance: 120 mm on magnet M 4.0
Operating voltage: 10-30 V DC
Switching frequency: 5000 Hz
Current carrying capacity: ≤ 200 mA
Current consumption: ≤ 10 mA